Montážní materiál

kvalitní montážní materiál

Montážní materiál je pro správné fungování a životnost terasy, či fasády stejně důležitý jako dřevo samotné. Vybírejte proto pouze nejkvalitnější vruty vhodné pro konkrétní typ terasy a také prostředí, pouze tak necháte vyniknout všechny vlastnosti dřeva a zabráníte pozdějším problémům jako například trhání vrutů, rezivění vrutů, nebo degrese dřeva. V naší nabídce montážních materiálu naleznete pouze kvalitní a prověřené vruty řady RAPI-TEC, díky kterým bude Vaše terasa, či fasáda schopna dosáhnout co nejvyšší životnosti. Na základě poptávky a zvoleného typu dřeva Vám doporučíme vhodné příslušenství pro správnou funkčnost a životnost Vaši dřeviny.

BSP do lišt

kalená nerez

Terasové šrouby

Vrut do solného a kyselého prostředí

kvalitní nerezové vruty do fasád

Teraso Plus nerezový vrut je vhodný především pro dřevěné obklady, ze dřevin bohatých na třísloviny, stejně jako do prostředí obsahující soli a kyseliny. Nevhodný je pro prostředí s obsahem chlóru. Všeobecně se vruty z nerezy typu A vykazují nízkým krouticím momentem do zlomu.

S-terasové šrouby

S cyl. hlavou 5.0x 60 TX25 martenzitická ocel, tvrzená

Terasové šrouby

Vrut pro sibiřský modřín a borovice

Kvalitní terasové vruty z martenzitické oceli

Terasový šroub z martenzitické oceli se škrabací drážkou a stopkovou frézou je vhodný k upevnění dřevěných fasád, panelů a terasových prken z měkkého dřeva ve venkovních prostorách. Speciální geometrie vrutu snižuje nebezpečí rozštěpení dřeva. Díky speciální hlavě nevytváří pnutí.

Teraso Plus

nerezový vrut

Terasové šrouby

Vrut pro tenké díly

kvalitní terasové vruty z nerezu

RAPI-TEC BSH do lišt je vhodný do tenkých dílů, kde je vysoké riziko prasknutí materiálu, například u lišt. Průměr hlavy je pouze 5 mm, korozní odolnost je podmíněná, neodolá působení kyselin. Není vhodný pro dřeviny s vysokým obsahem tříslovin např. dub, akát, exotická dřeva, nevhodný je také pro prostředí s obsahem chlóru.

Montážní materiály
Montážní materiály
Montážní materiály
Montážní materiály

MONTÁŽNÍ NÁVODY

Podívejte se na video návody s postupem instalace příslušenství k venkovním terasám, ve kterých najdete podrobný popis s postupem. Ať už chcete montovat distanční drážky, nastavitelná upevnění, lůžko terasy, či podkladku pod terasu v níže uvedených videích naleznete potřebné informace. Nevíte si rady s jiným problémem? Nevadí, kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme.

Clipper

Clipper, variabilně nastavitelné upevnění. Clipper se šroubuje na zadní stranu prkna a pak se vždy zasouvá do již položených prken. A šroubuje vpředu. Díky upevněním Clipper jsou odstupy rovnoměrné a vzdálenost 15 mm mezi prkny a nosnou konstrukcí představuje konstrukční ochranu dřeva.

Terrafix

Terrafix, chytré distanční držáky pro všechny druhy dřeva a rozměry prken. Pokládka je rychlá a snadná. Díky distančním držákům vzniká dokonalý, rovnoměrný vzhled při pokládce. S držáky Terrafix jsou současně dodrženy potřebné vzdálenosti od nosníků, nahromaděná vlhkost může dobře vysychat a nevznikají vodní kapsy.

Terrassenlager

Lůžko terasy s nastavitelnou výškou 80 mm, podklad odolný vůči tlaku, provedení 19 cm lze použít jaké jako náhradu základu. Snadným otáčením doprava a doleva lze výšku otáčením ve velmi krátké době plynule vyrovnat. Lůžka existují ve třech různých výškách a s distančním kroužkem 80 mm, díky tomu je možné dosáhnout jakékoliv stavební výšky.

Isopat

Místy se podkládá pryžová podložka Isopat, tím pádem není omezen průtok vody XennoX velmi dobře propouští vodu, neklouže a představuje tak konstruktivní ochranu dřeva a staveb. Měkký materiál zvyšuje kročejovou neprůzvučnost a při chůzi dělá efekt chůze v lese. K dispozici jsou tři tloušťky polštářů 3, 8, nebo 20 mm. Tím pádem lze velmi jednoduše vyrobit výškové rozdíly podkladu.